
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 60V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 87.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 34.4A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXLSMLJ54CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7V 14V 2XDFN
TVS SMC 100V 1500W UNI
TVS DIODE AECQ
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
THERMOCOUPLE SIGNAL CONDITIONER
CONN RCPT FMALE 128P GOLD CRIMP
CABLE COAXIAL RG187A 30AWG 500'