
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1700 |
Current price of SMCJ110A V7G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 51V 82.4V SMB
TVS DIODE 75V 122V DO204AR
TVS DIODE 3.3V 12V 2X3DFN
FIXED IND 620UH 119MA 25.9 OHM
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
FUSE CERAMIC 200MA 250VAC AXIAL
CERAMIC RES 8.0000MHZ SMD