MPLAD15KP9.0CA
Description
TVS DIODE 9V 15.4V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP9.0CA PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):9V
Voltage - Breakdown (Min):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):975A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)