SMA5J14CA-M3/5A
Description
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AC
DataSheet
SMA5J14CA-M3/5A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.6A
Power - Peak Pulse:500W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)