
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 26.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 22.5A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMA6J17A-M3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 185V 328V DO204AR
TVS DIODE 15.3V 25.2V DO204AL
TVS DIODE 26V 42.1V SMC
TVS DIODE 17V 26.7V DO214AC
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
FAN AXIAL DUAL 80X56MM 12VDC
LED XLAMP WHITE 2SMD