
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 376V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 418V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 602V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 660mA |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5500 |
Current price of P4KE440A-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 111V 179V DO214AB
TVS DIODE 43V 69.4V SOD123
TVS DIODE 20.5V 33.2V DO214AA
FIXED IND 18NH 700MA 85 MOHM SMD
TVS DIODE 376V 602V DO204AL
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
B302 10X14 BLK/RD/WHT DANGER CON