
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCG-HR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 9V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 10V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 97.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AB (SMCG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of SMCG9.0CA-HRA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
TVS DIODE 9.4V 15.6V 1.5KE
TVS DIODE 14.5V 25V SOT23
LED HB CXA3050 SERIES
TVS DIODE 9V 15.4V DO215AB
CONN SOCKET 47POS 0.1 GOLD PCB
TRANSMITTER TOSA