
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.67V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 58.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package: | SMBG (DO-215AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXLSMBG6.0A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9V 15.4V DO219AB
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO204AR
TVS DIODE 8V 13.6V SMC
TVS DIODE 6V 10.3V DO215AA
TEST LEAD BANANA TO BANANA 78.7"
LEVEL 13, SMT DOUBLE BALANCED MI
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL