
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 23.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 25.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 37.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | MPG06, Axial |
| Supplier Device Package: | MPG06 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TMPG06-27AHE3_A/B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE TVS 100V 600W SMB BI-DIR
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AB
TVS DIODE 23.1V 37.5V MPG06
XTAL OSC XO 29.498928MHZ CMOS SM
CONN HEADER VERT 43POS 1.27MM
CONN PLUG HSG FMALE 41POS INLINE