
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.8A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMAJ28CAHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9V 15.4V DO214AB
TVS DIODE 25.6V 41.4V TO277A
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AL
TVS DIODE DO214AC
XTAL OSC XO 54.3600MHZ CMOS SMD
SMB TERMINATOR
RES ARRAY 15 RES 2K OHM 16SOIC