
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 14.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of PGSMAJ17A M2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 111V 179V DO204AL
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
TVS, 600W, 40.2V UNIDIRECTIONAL
FIXED IND 3.9UH 3.1A 15 MOHM TH
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 400W
DC DC CONVERTER 48V 50W
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"