SM6S22ATHE3/I
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 35.5V DO218AC
DataSheet
SM6S22ATHE3/I PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):130A
Power - Peak Pulse:4600W (4.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)