
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P4KE |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 12.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 20A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of P4KE15A A0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
TVS DIODE 54V 87.1V PLAD
TVS DIODE 16V 26V DO214AC
LED XLAMP COOL WHT 6500K SMD
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO204AL
ROTARY ENCODER OPTICAL 16PPR
LED XLAMP WARM WHITE 2700K SMD