
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 70V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 77.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 26.6A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMLJ70CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 54V 87.1V PLAD
TVS DIODE 16V 26V DO214AC
TVS DIODE 70.1V 113V DO204AR
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
CONN HEADER SMD 10POS 2MM
CONN PLUG W/SOCKETS