
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 34A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMBJ11CA M4G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 200V 392V CASE 5A
TVS DIODE 64V 103V DO204AC
TVS DIODE 85.5V 137V DO204AL
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AA
XTAL OSC VCXO 96.0000MHZ LVDS
SFERNICE FIXED RESISTORS
0.047F, 5.5V