
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 38.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 38.6A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package: | DO-215AB (SMCG) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4250 |
Current price of SMCG24A-M3/57T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 36V 58.1V DO214AB
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AC
TVS DIODE 24V 38.9V DO215AB
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC XO 8.3125MHZ CMOS SMD
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24DIP