MXLSMBG54A
Description
TVS DIODE 54V 87.1V DO215AA
DataSheet
MXLSMBG54A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Breakdown (Min):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.9A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)