
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 85V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 94.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 137V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.4A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMBJ (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMBJ85CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 6V 13.7V SMA
TVS DIODE 28V 59V DO204AC
TVS DIODE 6V 10.3V DO215AA
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD
TVS DIODE 85V 137V DO214AA
CONN HEADER VERT 4POS 2MM
CONN FERRULE 26AWG GRAY 1=500PC