15KP78A-TP
Description
TVS DIODE 78V 126V R-6
DataSheet
15KP78A-TP PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)