
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 42.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 119A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of 5.0SMDJ26CA-H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 60V 96.8V SMB
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AB
TVS DIODE 12.8V 21.2V 1.5KE
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AB
CAP MICA 10PF 0.5PF 4KV SMD
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
RF SHIELD 4.25" X 6" SMD T/H