TV30C191JB-G
Description
TVS DIODE 190V 307.8V DO214AB
DataSheet
TV30C191JB-G PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):190V
Voltage - Breakdown (Min):211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.75A
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)