SMB8J13CA-E3/52
Description
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AA
DataSheet
SMB8J13CA-E3/52 PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):37.2A
Power - Peak Pulse:800W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)