SMCJ26CE3/TR13
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 26V 46.6V DO214AB
DataSheet
SMCJ26CE3/TR13 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):32.2A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)