MXSMCJ75A
Description
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
DataSheet
MXSMCJ75A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):75V
Voltage - Breakdown (Min):83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.4A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)