
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 69.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 8.6A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMB (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of CD214B-T43CALF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 14V 23.2V SMB
TVS DIODE 10V 17V DO214AB
TVS DIODE 150V 243V DO214AB
TVS DIODE 43V 69.4V SMB
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
LED RED DIFFUSED 5MM ROUND T/H
DIODE GEN PURP 1.4KV 50A ADDAPAK