
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 16V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 26V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 23.1A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of SMBJ16CAHE3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE TVS 33V 600W SMB UNI-DIR
TVS DIODE 110V 177V DO215AA
TVS DIODE 70.1V 113V DO204AC
TVS DIODE 16V 26V DO214AA
CRYSTAL 12.5000MHZ 4PF SMD
CONN RCPT FMALE 3POS GOLD CRIMP
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA