TV06B150J-HF
Description
TVS DIODE 15V 24.4V SMB
DataSheet
TV06B150J-HF PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):24.59A
Power - Peak Pulse:600W