
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 60V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 87.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 34.4A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 114 |
Current price of MASMLJ54CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE AXIAL 10KA 270V BI
TVS DIODE 40V 64.5V DO214AA
TVS DIODE 6.5V 11.2V DO214AB
CAP CER 1206 30PF 100V ULTRA STA
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
MILDTL 38999 III JAM NUT