
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 48.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.3A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMA5J30A-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 16V 26V DO215AA
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AA
FIXED IND 360NH 14A 9.2 MOHM SMD
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AC
CRYSTAL 26.0000MHZ 15PF SMD
TAPE DBL COATED GRY 12"X 12" 2PK