
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Unidirectional Channels: | 4 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | Yes |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 10pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of SRDA05-4R2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AA
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AC
TVS DIODE 17.1V 29.09V DO214AA
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
CONN RCPT 38POS 0.1 GOLD SMD
CONN RCPT 12POS 0.1 GOLD PCB
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V