
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 15.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 23.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 21.6A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of SMA5J14A-E3/61 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AB
TVS DIODE 7.5V 12.9V SMA
TVS DIODE 8V 13.6V SMC
RES ARRAY 15 RES 27K OHM 16SOIC
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AC
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND