
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 16.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 16.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123W |
| Supplier Device Package: | CFP3 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of PTVS15VS1UR,115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 4V 14.3V SOT23
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AA
TVS DIODE 28V 45.4V DO219AB
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
TVS DIODE 15V 24.4V CFP3
PIEZO BUZZER 12V 90DB 3700HZ 29.
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV