
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 40.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 44.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 64.8V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 24A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1700 |
Current price of 1.5SMC47CAHR7G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AA
TVS DIODE 170V 275V DO214AB
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AB
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS SMD
CONN SOCKET 50POS 0.1 GOLD PCB
SAFETY EDGE