
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5KE, TRANSIL™ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 342V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 380V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 706V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 14A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 390pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1900 | ||
| 3800 | ||
| 5700 | ||
| 13300 |
Current price of 1.5KE400ARL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 22V 35.5V DO215AA
TVS DIODE 22V 35.5V DO215AA
TVS DIODE 5V 12V SOD882
FIXED IND 680UH 280MA 2.07OHM TH
TVS DIODE 342V 706V DO201
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V