
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 58.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.44A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV02W360-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 54V 87.1V SMB
TVS DIODE 6V 10.3V POWERDI 123
TVS DIODE 26V 42.1V DO214AA
TVS DIODE 36V 58.1V SOD123
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM