
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 48.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 62A |
| Power - Peak Pulse: | 300W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMLJ30AE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 18.8V 30.6V 425TEPBGA
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AA
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AA
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
1500VDC 125 AMP PHOTOVOLTAIC FUS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER R/A 46POS 2.54MM