
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.13V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 35A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MP4KE7.5CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS, 600W, 70.1V, BIDIRECTIONAL
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
TVS DIODE 10V 17V DO215AB
LED 3MM BRIGHT WHITE WATER CLEAR
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AL
CONN RCPT FMALE 3P NICKEL SCREW
FIXED IND 6.8NH 1.562A 50 MOHM