
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMF4L |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 18V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 20V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 29.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123FL |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMF4L18CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 16V 26V DO214AB
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO214AB
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AC
CAP CER 680PF 16V X7R 0603
TVS DIODE SMF4L 18V BI 400W
IC REG BUCK 2A TO263-5
DEKAFIX 6.0 GREEN SPEC PRT