
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 70V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 77.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.77A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV02W700-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
UNIDIR PRECISION SURGE DIODE
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
TVS DIODE 78V 126V DO214AB
TVS DIODE 70V 113V SOD123
TERM BLOCK HDR 16POS 90DEG 3.5MM
RES THICK FILM AXIAL
SLIDE POT 500 OHM 0.2W TOP 60MM