
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 9.5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 43A (8/20µs) |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 155pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package: | 6-WSON (2x2) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 |
Current price of TVS0500DRVR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AL
TVS DIODE 78V 126V DO214AB
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
UNIDIR PRECISION SURGE DIODE
CRYSTAL 24.0000MHZ SERIES SMD
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
REFLECTIVE HIVIZ GREEN T-SHIRT,