
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 60V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 87.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 17.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 100pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMCJLCE54A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO204AC
TVS DIODE 40V 64.5V SMC
TVS DIODE 100V 162V DO214AA
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVPECL
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB