
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5KE |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 70.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 77.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 113V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.5A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 | ||
| 2400 | ||
| 6000 | ||
| 12000 |
Current price of 1.5KE82CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AA
TVS DIODE 78V 153V CASE 5A
TVS DIODE 110V 216V CASE 5A
TVS DIODE 70.1V 113V DO201
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
MEMS OSC XO 64.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN RCPT HSNG FMALE 2POS PNL MT