
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, uESD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 2 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V (Max) |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | 38pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOT-723 |
| Supplier Device Package: | SOT-723 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of SZUESD5.0DT5G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85.5V 137V DO214AB
TVS DIODE 8V 13.6V DO214AC
TVS DIODE 47.8V 77V DO214AB
TVS DIODE 5V SOT723
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVDS
OSC XO 23.125MHZ 3.3V HCMOS
BALUN 431MHZ-437MHZ 50 0805