
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 12.8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 14.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 21.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 28.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of P6SMB15A-E3/5B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO201
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AB
TVS DIODE 40V 67.8V P600
TVS DIODE 12.8V 21.2V DO214AA
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
CONN HEADER VERT 24POS 1.27MM