
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMA6J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 16V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 25.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 23.8A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMA6J16A M2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43V 76.7V DO-214AB (SM
TVS DIODE 16V 26V DO214AB
TVS DIODE 6V 11.2V DO214AA
RES SMD 5.36K OHM 1W 1812 WIDE
TVS DIODE 16V 25.2V DO214AC
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ HCSL
CONN HEADER R/A 5POS 2MM