
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.78V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 125A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMCJ7.0CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7V 12V DO214AB
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 100V 162V P600
FIXED IND 10UH 230MA 1.69 OHM
FIXED IND 27UH 8.2A 14 MOHM SMD
TVS DIODE 7V 12V DO214AB
AC-DC CONVERTER 25 WATTS, 85 ~ 2