
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 9.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 65.2A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 2700pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of NS6A5.0AT3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 5V 9.2V DO214AB
TVS DIODE 20V 32.4V DO214AA
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO204AL
CAP CER 0.27UF 10V X7R 0805
TVS UNIDIRECTIONAL
CONN PLUG MALE 55POS GOLD CRIMP
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL