
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 22A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXP4KE13CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 20V 32.4V DO215AB
TVS DIODE 6.5V 11.2V SMC
TVS DIODE 12V 19.5V DO214AA
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO204AL
FIXED IND 2.1NH 200MA 750 MOHM
FIXED IND
MILDTL 38999 III WALL MOUNT