
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.22V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 267.9A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3SMC6.5CA TR13 PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12V 19.5V DO214AA
TVS SMC 28V 5000W BI
TVS DIODE 26V 42.1V DO215AA
TVS DIODE 6.5V 11.2V SMC
DC DC CONVERTER
CONN RCPT HSNG MALE 12POS PNL MT
DC DC CONVERTER 36V 50W