
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 28V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 31.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 45.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 110.1A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC/DO-214AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 5.0SMCJ28CA-AQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 26V 42.1V DO215AA
TVS DIODE 25.6V 41.4V DO214AB
TVS DIODE 23.1V 37.5V DO213AB
FIXED IND 1UH 400MA 700 MOHM SMD
TVS SMC 28V 5000W BI
CONN HEADER VERT 117POS 2.54MM
CAP FILM 56UF 5% 250VDC RADIAL